Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Jazda samochodem to komfort, do którego przyzwyczaiło się większość z nas. W przypadku kolizji lub wypadku nic nie powinno się zmienić. Warto dowiedzieć się, dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Pojazd zastępczy dla wielu osób kojarzy się z luksusem. Niesłusznie, ponieważ przysługuje większości osób poszkodowanych w kolizji bądź wypadku. Dochodzenie odszkodowań z tytułu najmu znajduje podstawę w jego niezbędności. Wystarczy wykazać, że auta będziemy używać w takim samym zakresie jak przed wypadkiem. Posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym  w graniach odpowiedzialności cywilnej jest zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej w związku z ruchem pojazdu. Nie ulega wątpliwości, że utrata możliwości korzystania z auta pozostaje w normalnym związku przyczynowym z wypadkiem i stanowi szkodę majątkową podlegającą wyrównaniu bez względu na to, do jakich celów auto było wykorzystywane. Nie ważne czy prowadzimy firmę czy jesteśmy osobami prywatnymi – wypadek znacząco komplikuje nam życie, a dodatkowo może przyczynić się do utraty dochodów. Są to wystarczające powody, aby umotywować, dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy.

Auto zastępcze z OC sprawcy Lubin – prawo poszkodowanego.

Auto zastępcze powinno przede wszystkim być podobnej klasy co uszkodzony samochód. W takim wypadku ubezpieczyciel nie ma się do czego przyczepić. Samochód zastępczy możemy wynająć na cały okres naprawy, jednak należy pamiętać o dokładnym udokumentowaniu szkody. Dla uzasadnienia potrzeby posiadania auta zastępczego wystarczy fakt, że ze względu na konieczność naprawy utraciliśmy dostęp do jedynego pojazdu w naszym gospodarstwie domowym. Ubezpieczyciel nie ma prawa dociekać, czy używamy go na dojazdy do sklepu czy aby dotrzeć do pracy. Warto również zaznaczyć, że istnieją kancelarie trudniące się dochodzeniem odszkodowań oraz pomagające w załatwieniu wszelkich formalności. Można tu wspomnieć chociażby firmę kancelariaciti.pl w Lubinie, która zajmuje się bezgotówkowym najmem. Z jej pomocą uzyskamy wszelkie potrzebne informacje, a także otrzymamy auto zastępcze z OC sprawcy.