Odszkodowanie postojowe dla taksówkarzy.

Przedsiębiorcy świadczący usługi taxi, którym przydarzył się wypadek drogowy powinni wiedzieć, iż oprócz odszkodowania za uszkodzony pojazd, należy im się również odszkodowanie postojowe dla taksówkarzy. Czym dokładnie jest takie odszkodowanie i jak się je wylicza?

Odszkodowanie za postojowe taxi – okres przestoju

Aby móc wyliczyć odszkodowanie postojowe dla taksówkarzy, należy wiedzieć z jakim zakresem szkody mamy do czynienia. Należy wziąć pod uwagę trzy możliwości:

  • szkoda częściowa, ale pojazd jest jezdny,
  • szkoda częściowa, ale pojazd nie został dopuszczony do ruchu drogowego,
  • szkoda całkowita.

Pierwszy wariant charakteryzuje się niewielkimi uszkodzeniami auta. Wówczas czas przestoju pojazdu przyjmuje się w granicach 3-5 dni. Z kolei przy szkodzie częściowej i unieruchomieniu pojazdu, okres przestoju liczy się od momentu zgłoszenia szkody do chwili całkowitego naprawienia pojazdu. Przy szkodzie całkowitej, gdy naprawa samochodu jest nieopłacalna lub niemożliwa, okres przestoju jest liczony od daty zgłoszenia szkody do dnia wypłaty przez ubezpieczyciela odszkodowania po wypadku.

Odszkodowanie postojowe dla taksówkarzy Lubin – jak policzyć?

Mamy już okres przestoju, a więc pozostaje jedynie wyliczenie dziennej stawki uzyskiwanych zarobków. Tę z kolei najczęściej ustala się na podstawie paragonów z kasy fiskalnej dokumentujących dochody z ostatnich 3 miesięcy. Wówczas wystarczy obliczyć średnią stawkę razem z kosztem uzyskania jej przychodu. Ten rodzaj kalkulacji odszkodowania za postojowe taxi należy do najczęściej spotykanych przy standardowych i nieskomplikowanych sprawach. Jeśli powyższych zasad nie można zastosować, gdyż wydruki z kasy fiskalnej okażą się nieużyteczne, ponieważ przedsiębiorca zwiesił działalność przed wypadkiem, przebywał na zwolnieniu lub urlopie, warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej w Lubinie. Zespół doświadczonych specjalistów kancelariaciti.pl posiada wszelkie kwalifikacje i pomoże uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku.