Jakie dokumenty do ubezpieczalni?

Dla celów dochodzenia odszkodowań konieczne będzie przedstawienie odpowiedniego rodzaju dokumentacji. To jakie dokumenty do ubezpieczalni powinny być przygotowane, zależy od wielu czynników. Znaczenie ma rodzaj i rozmiar szkody.

Continue reading

Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania?

Praktyki na rynku ubezpieczeniowym bywają niestety bardzo różne. Codziennie można się spotkać z tym, że ubezpieczyciele opóźniają wypłatę świadczeń dla swoich klientów. Problem jest o tyle poważny, że konieczna okazuje się fachowa, prawnicza pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Co zrobić po kolizji?

Podczas stłuczki oraz innego zdarzenia drogowego za nasze zachowanie odpowiada stres i emocje. W takim momencie niekiedy tracimy głowię i nie wiemy, co zrobić po kolizji. Pierwszą myślą jest wezwanie Policji, jednak warto mieć świadomość, że w wielu przypadkach jest to całkowicie zbędne, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku. Być może sprawa zostanie załatwiona szybko i bezproblemowo bez obecności funkcjonariuszy.

Continue reading

Czy wzywać Policję po stłuczce?

Kolizja drogowa to coś, co może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Chwila nieuwagi czy nieostrożność innego uczestnika ruchu wystarczą, żeby doszło do stłuczki. Jeśli nie ma ofiar ani nikt nie został ranny, w teorii nie mamy obowiązku wzywać Policji. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy warto to zrobić.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

Nie wszyscy wiedzą, jak w przypadku doznanych szkód w wypadku komunikacyjnym, można się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy. Na szczęście pomoc w uzyskaniu odszkodowania oferują specjaliści.

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wypadki na drodze zdarzają się każdego dnia. Nawet jeśli nie mamy sobie jako kierowcy nic do zarzucenia, kolizja może się przytrafić również nam. Ważne, by wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, a w razie konieczności do kogo zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading