Co zrobić po kolizji?

Podczas stłuczki oraz innego zdarzenia drogowego za nasze zachowanie odpowiada stres i emocje. W takim momencie niekiedy tracimy głowię i nie wiemy, co zrobić po kolizji. Pierwszą myślą jest wezwanie Policji, jednak warto mieć świadomość, że w wielu przypadkach jest to całkowicie zbędne, aby uzyskać odszkodowanie po wypadku. Być może sprawa zostanie załatwiona szybko i bezproblemowo bez obecności funkcjonariuszy.

Continue reading

Czy wzywać Policję po stłuczce?

Kolizja drogowa to coś, co może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Chwila nieuwagi czy nieostrożność innego uczestnika ruchu wystarczą, żeby doszło do stłuczki. Jeśli nie ma ofiar ani nikt nie został ranny, w teorii nie mamy obowiązku wzywać Policji. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy warto to zrobić.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

Nie wszyscy wiedzą, jak w przypadku doznanych szkód w wypadku komunikacyjnym, można się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy. Na szczęście pomoc w uzyskaniu odszkodowania oferują specjaliści.

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wypadki na drodze zdarzają się każdego dnia. Nawet jeśli nie mamy sobie jako kierowcy nic do zarzucenia, kolizja może się przytrafić również nam. Ważne, by wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, a w razie konieczności do kogo zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym?

Wypadki drogowe obecnie zdarzają się bardzo często. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo dużym ruchem. Jednak powinniśmy pamiętać, że nawet jeżeli jesteśmy poszkodowani, aby otrzymać odszkodowanie po wypadku, musimy prawidłowo udokumentować i zgłosić szkodę.

Continue reading