Jak sprzedać auto po szkodzie?

Przepisy dokładnie określają, jak sprzedać auto po szkodzie – wskazują właścicielowi procedurę, przez którą musi przejść, żeby działać zgodnie z prawem. Jakie kroki należy wykonać i co zrobić, jeśli ustalone przez ubezpieczyciela cena wraku lub odszkodowanie po wypadku są za niskie?

Komu sprzedać auto po szkodzie?

O tym, jak sprzedać auto po szkodzie, w dużej mierze decyduje skala zniszczeń. Jeśli uszkodzenia są niewielkie i obejmują tylko draśnięcia czy usterki, które można z powodzeniem usunąć, auto można z powodzeniem sprzedać czy to klientowi indywidualnemu, czy firmie skupującej używane samochody. Jeśli auto zostało poważnie zniszczone, należy liczyć się z tym, że nadaje się tylko na złom, a zyski z jego sprzedaży będą niewielkie w porównaniu z wartością samochodu przed szkodą.

Zawyżona wycena wraku – zaniżone odszkodowanie. Uzyskaj pomoc Lubin

Zdarza się, że ubezpieczyciel źle ocenia stan wraku i zasądza za niskie odszkodowanie. Jeśli właściciel zniszczonego auta ma wątpliwości co do wyceny, powinien skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu likwidacji szkód, którego znajdzie na przykład korzystając ze strony http://kancelariaciti.pl/ .Kancelaria odszkodowawcza w Lubinie ustali, czy zasądzone odszkodowanie po wypadku nie jest zaniżone, a ustalona wartość wraku odpowiada cenom rynkowym. W razie potrzeby wystąpi o ponowne rozpatrzenie sprawy przez ubezpieczyciela.

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Najważniejszym etapem procedury sprzedaży auta po szkodzie jest przygotowanie umowy sprzedaży. Ta powinna obejmować szczegółowe informacje na temat samochodu oraz transakcji. Jeśli nie mamy doświadczenia w tej kwestii, warto skorzystać z porady specjalisty w Lubinie, ponieważ źle sporządzona umowa nie zabezpieczy w pełni interesów właściciela samochodu. Po dokonaniu transakcji nie wolno zapomnieć o jej zgłoszeniu do starosty (od 30 dni od dnia sprzedaży) oraz do ubezpieczyciela (do 14 dni).