Ubezpieczyciel zaniżył kosztorys! Co mam zrobić?

Ubezpieczyciel zaniżył kosztorys! Co mam zrobić? To pytanie zadaje sobie wiele osób starających się o wypłatę odszkodowania po wypadku z tytułu szkody rozliczanej metodą gotówkową w ramach OC sprawcy. Podpowiadamy, jakie są możliwości postępowania w tej sytuacji.

Ubezpieczyciel zaniżył kosztorys! Co mam zrobić?

W sytuacji, gdy podejrzewamy, że ubezpieczyciel zaniża kosztorys, mamy do wyboru kilka metod postępowania. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że obowiązkiem ubezpieczyciela jest zwrócić nam wszystkie związane z doprowadzeniem samochodu do takiego stanu, w jakim był przed wypadkiem lub wypłacić odpowiednią kwotę pieniężną. Jeżeli uszkodzone zostały drogie oryginalne części, nie dawajmy się przekonać, że odpowiedniki można kupić znacznie taniej.

Odwołanie od decyzji lub naprawa na własny koszt.

Możemy zdecydować się na odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. W takim przypadku dobrze będzie przedstawić wycenę z warsztatu samochodowego lub też pochodzącą od niezależnego rzeczoznawcy. Nie ryzykujemy zbyt wiele, gdyż ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć wszystkie koszty opłat sądowych i wycen. Najczęściej to wystarcza, by zwiększył odszkodowanie po wypadku.

Innym rozwiązaniem może być samodzielna naprawa auta, a później przedstawienie faktur ubezpieczycielowi. Jeśli tylko nie zdecydujemy się na nowe oryginalne części zamiast starych uszkodzonych, powinniśmy otrzymać zwrot pieniędzy.

A może sprzedaż odszkodowania? Weryfikacja kosztorysu Lubin.

Jeżeli dwie poprzednie możliwości nie przynoszą rezultatów, warto zdecydować się na wniesienie sprawy do sądu. Jednak należy liczyć się z przewlekłością postępowań. Pieniądze otrzymasz szybciej decydując się na sprzedaż praw do odszkodowania po wypadku. Szybkie dopłaty oferuje wiele kancelarii odszkodowawczych. Jeśli więc nie masz czasu na spory sądowe, szkoda była likwidowana metodą kosztorysową i nie minęły od niej 3 lata, prześlij kosztorys i decyzję ubezpieczyciela do firmy kancelariaciti.pl w Lubinie. W przeciągu kilku dni otrzymasz ofertę wykupu po bezpłatnej weryfikacji kosztorysu.