Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Wypadki na drodze zdarzają się każdego dnia. Nawet jeśli nie mamy sobie jako kierowcy nic do zarzucenia, kolizja może się przytrafić również nam. Ważne, by wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, a w razie konieczności do kogo zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie

Jedną z najpowszechniejszych przyczyn wypadków jest wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców. Zazwyczaj w takich przypadkach wina i dochodzenie odszkodowań są dość łatwe do udowodnienia. Większość kierowców poprzestaje więc na wspólnym spisaniu oświadczenia, w którym jest zawarty opis zdarzenia oraz dane uczestników. Dla własnego bezpieczeństwa warto mimo wszystko zdecydować się na wezwanie Policji, zwłaszcza jeśli podejrzewamy, że sprawca nie potwierdzi swojego oświadczenia. Sporządzony przez Policję protokół to ważny dowód dla ubezpieczyciela, który znacznie upraszcza dochodzenie odszkodowań  w przeciwieństwie do samego oświadczenia.

Kiedy oświadczenie nie wystarczy, uzyskaj pomoc kancelarii w Lubinie

Zdarzają się sytuacje, w których sprawca wypadku po czasie wypiera się informacji zawartych w oświadczeniu. Dla ubezpieczyciela stanowi to niekiedy wystarczający powód do zaniżenia odszkodowania lub odmowy jego wypłaty. W takiej sytuacji najlepiej wpisać w dowolną wyszukiwarkę internetową frazę „wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie„. W rezultacie otrzymamy wiele ofert firm świadczących pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Przed podjęciem decyzji do kogo się zwrócić, warto je zweryfikować – zapoznać się z informacjami na stronie internetowej, np. http://kancelariaciti.pl/, a następnie umówić na bezpłatne konsultacje w Lubinie.