Czy wzywać Policję po stłuczce?

Kolizja drogowa to coś, co może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Chwila nieuwagi czy nieostrożność innego uczestnika ruchu wystarczą, żeby doszło do stłuczki. Jeśli nie ma ofiar ani nikt nie został ranny, w teorii nie mamy obowiązku wzywać Policji. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy warto to zrobić.

Czy wzywać policję po stłuczce?

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowcy nie mają obowiązku wzywać policji, jeśli w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał, a uczestnicy ruchu ponieśli jedynie szkody materialne. W takiej sytuacji wystarczy spisać stosowne oświadczenie, którego wzór można w dowolnej chwili pobrać z Internetu. Jeśli żadna ze stron nie ma zastrzeżeń co do jego treści, ta formalność wystarczy, żeby otrzymać odszkodowanie po wypadku.

Kiedy zadzwonić po policję?

Nawet jeśli żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń, obecność Policji może jednak okazać się niezbędna. Funkcjonariuszy należy wezwać, jeśli strony nie są zgodne co do przebiegu zdarzenia oraz jeśli pojawiły się wątpliwości związane z autentycznością dokumentów. O tym, czy wzywać policję po stłuczce, może zadecydować także stan kierowcy – jeśli istnieje podejrzenie, że ten jest pod wpływem alkoholu lub inny środków psychoaktywnych, mamy obowiązek wezwać na miejsce Policję.

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku? Pomoc kancelarii – Lubin i okolice

Spisanie na miejscu kolizji stosownego oświadczenia jest niezbędne, by ubiegać się o zwrot poniesionych strat. W razie jakichkolwiek problemów z wyegzekwowaniem należnej kwoty, najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Porad prawnych w tej kwestii udziela kancelariaciti.pl. Doświadczony prawnik z Lubina będzie wiedział, jakich formalności dopełnić, by wyegzekwować odszkodowanie po wypadku w odpowiednio wysokiej kwocie.