Jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym?

Wypadki drogowe obecnie zdarzają się bardzo często. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo dużym ruchem. Jednak powinniśmy pamiętać, że nawet jeżeli jesteśmy poszkodowani, aby otrzymać odszkodowanie po wypadku, musimy prawidłowo udokumentować i zgłosić szkodę.

Jesteś poszkodowany? Zgłoś się po pomoc – Lubin i okolice

Należy mieć świadomość, iż zgłoszenie szkody nie jest takie trudne. Mimo tego bardzo wiele osób, w szczególności młodych kierowców, ma z tym duży problem i często zastanawia się, jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym. W takiej sytuacji dochodzenie odszkodowań warto powierzyć odpowiedniej firmie, na przykład kancelariaciti.pl z Lubina. Firma pomoże nam w skompletowaniu niezbędnych dokumentów oraz wskaże, o co możemy ubiegać się w ramach likwidacji szkody. W trudnych przypadkach będzie także reprezentować nas w postępowaniu sądowym.

Jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym?

Jeżeli braliśmy udział w kolizji drogowej, wystarczy jedynie spisać odpowiednie oświadczenie. To właśnie na jego podstawie następuje dochodzenie odszkodowań. Z kolei jeżeli braliśmy udział w wypadku drogowym, musimy zadzwonić po policję. Następnie jeżeli jesteśmy poszkodowani, a sprawca jest ubezpieczony, możemy domagać się odszkodowania po wypadku z jego OC. Z kolei jeżeli nie jest, musimy zgłosić szkodę w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, a odszkodowanie wypłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Gdy sprawca nie posiada polisy OC, możemy także zgłosić szkodę z naszej polisy AC bez utraty zniżek. Nie musimy także obawiać się zwiększenia składki ubezpieczeniowej.